22.04.2016 | Maraton Grozy 3D w kinach Cinema

W cyklu Maratonów Filmowych selekcjonujemy perełki dla fanów danego gatunku. Dobrane tematycznie produkcje, zapewnią miłośnikom hurtowego oglądania filmów fantastycznie spędzony wieczór.

Podczas Maratonów zawsze mamy dla Was specjalne ceny i promocje barowe. 

Do zobaczenia w kinie, nocne marki.

24.04.2016 22:00 - kup lub rezerwuj bilet juz teraz !!

 

OPISY FILMÓW:

CITY OF DEAD MEN
Michael West – młody przystojny chłopak, który próbuje uciec przed swoją mroczną przeszłością. Pomóc ma mu w tym spontaniczna podróż po Ameryce Południowej. Tym sposobem trafiana przedmieścia Medellin – niewielkiego miasta w Kolumbii. Tutaj właśnie poznaje i zakochuję się w pięknej dziewczynie o egzotycznej urodzie – Melody. Nie przypuszcza nawet, że za sprawą tego uczucia to przed czym ucieka, czyli przeszłość dopadnie go z całą mocą. Melody wprowadza go do środowiska swoich znajomych- zamkniętej grupy , która nazywa siebie "THE DEAD MEN". Mieszkają w starym, opuszczonym dziecięcym szpitalu psychiatrycznym, którego mury kryją wiele mrocznych tajemnic i historii. Tym, co ich określa jako grupę, to wysoki głód adrenaliny. Są żądni przygód za wszelką cenę. Sporty ekstremalne, radykalna elektroniczna muzyka, intensywne tempo życia to ich codzienność. Michael stopniowo wrasta w struktury grupy. Im mocniej w niej jest, tym bardziej poznaje jej mroczne zamiary. Uświadamia sobie, że czeka go walka z samym sobą i tym wszystkim przed czym chciał uciec … Ekstremalna walka, tak jak wszystko, to czego doświadcza odkąd przybył do Medellin.

Reżyseria: Kirk Sullivan
Scenariusz: Andrew Poston
Obsada: Diego Boneta, Jackson Rathbone, Maria Mesa
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA, Kolumbia
Język: angielski, polskie napisy
Czas trwania: 87 min.

THE HALLOW
Adam Hitchens – związany z działaniami na rzecz ochrony przyrody zostaje skierowany do Irlandii. Wraz z rodziną trafia do starego domu otoczonego przez malownicze i bezkresne lasy. Już na samym początku mieszkańcy powołując się na dawne irlandzkie legendy ostrzegają go przed złem czającym się pośród drzew. Adam jako naukowiec i człowiek twardo stąpający po ziemi, wszystkie te podania o ciemnej stronie natury traktuje nie tyle lekceważąco, co z ogromnym dystansem. Do czasu…. Dookoła domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Adam zasłyszane i przeczytane legendy traktuje coraz poważniej, tym bardziej, że zło zamieszkałe w drzewach zagraża nie tylko jemu, ale całej jego rodzinie, która jest dla niego wszystkim…. W jej obronie nie cofnie się przed niczym… nie wie jednak jak nierówna i ciężka walka go czeka…

Reżyseria: Corin Hardy
Scenariusz: Corin Hardy, Felipe Marino
Obsada: Joseph Mawle, Bojana Novakovic, Michael McElhatton
Gatunek: horror
Produkcja: Wielka Brytania
Język: angielski, polskie napisy
Czas trwania: 92 min.

WORRY DOLLS
Opuszczony szpital. Uwięziona, pokaleczona dziewczyna próbuje uciec… Młody mężczyzna siedzi w jednej z sal… w dłoni trzyma dziwne, malutkie drewniane lalki… Jego ciałem wstrząsa dreszcz, tak jakby był pod wpływem obcej, nienaturalnej siły… wkrótce wstaje, uruchamia coś na kształt pneumatycznego młota i rusza w pościg za śmiertelnie przerażoną dziewczyną….. na drodze staje mu jednak młody, mało doświadczony policjant nie zdający sobie sprawy z tego, jak łatwym jest celem…. Na szczęście z odsieczą przybywa para bardziej doświadczonych detektywów…. Tylko czy na pewno zdających sobie sprawę z tego z kim mają walczyć…. Przy zabójcy znajdują pudełko wypełnione drewnianymi laleczkami…. Zostają ostrzeżeni przez miejscową szamankę, jednak rozsądek wygrywa, wszystkie te groźby i ostrzeżenia uznane są za majaki … Nieistotne z pozoru pudełko trafia w dłonie córki detektywa, ta zauroczona drewnianym rękodziełem używa go do wyrobu naszyjników, które to wystawia na sprzedaż w salonie, który prowadzi jej matka. Naszyjniki ozdobione drewnianymi laleczkami zdobywają uznanie i szybko znajdują klientów….W ciągu kilku godzin na miasteczko spada fala niczym nieuzasadnionych, drastycznych zbrodni, a wszyscy zabójcy okazują się być klientami dziwnych naszyjników…. Z kolei córka detektywa, która stoi za ich wykonaniem w ciężkim stanie trafia do szpitala. Detektyw zaczyna dostrzegać dziwny związek pomiędzy przypadkowymi zbrodniami, a morderstwami, za którymi stał oprawca ukrywający się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Rozsądek przegrywa z emocjami – wszak zagrożone jest życie jego jedynej córki. Udaje się szamanki. Zaczyna jej ufać… tylko kim tak właściwe jest ta dziwna kobieta żyjąca na odludziu i wierząca w czary? kto stoi za tymi wszystkimi zbrodniami i czym są te nieszczęsne lalki? Czy można zapobiec złu, tak by nigdy więcej się nie pojawiło? Ile warte jest życie ukochanej córki?

Reżyseria: Padraig Reynolds
Scenariusz: Danny Kolker, Christopher Wiehl
Obsada: Christopher Wiehl, Kym Jackson, Tina Lifford, Samantha Smith, Yohance Myles, Kennedy Brice, Brea Grant
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Język: angielski, polskie napisy
Czas trwania: 85 min.

THE CANAL
David spokojny, ustatkowany archiwista wiódł życie spokojne i łagodne, tak jak jego praca. Wszystko diametralnie zmienia się, gdy spada na niego podejrzenie, że ukochana żona Alice ma romans z jednym ze swoich klientów. Poukładany świat staje się nieznany, a to uważał za białe jest teraz czarne, ogólnie wszystko jest czarne i nie takie jakim to widział. Pewnego dnia koleżanka z pracy daje Dawidowi taśmę do zarchiwizowania. Zaciekawiony a może szukający schronienia w innym, minionym świecie Dawid zaczyna ją przeglądać. Odkrywa, że dom, w którym mieszka. Ostoja spokoju i ładu to miejsce brutalnego morderstwa popełnionego w 1902 roku. Do nadwyrężonego umysłu Dawida wkrada się małymi krokami rodzaj obsesji. Już nie tylko prawdziwy romans żony zaszczuwa jego myśli, ale i coraz mocniejsza chęć odkrycia prawdy o tym co w domu wydarzyło się przed laty. Myśl z początku niewinna staje się coraz bardziej fanatyczna i absorbująca. Romans wychodzi na jaw, kilka dni po tym żona znika bez wieści. Jedynym i głównym podejrzanym staje się Dawid, którego myśli coraz mocniej zjada przekonanie o tym, że za wszelkim złem jakie dzieje się w domu kryje się demon/ siła nadprzyrodzona. Nic nie jest takie jak uprzednio. w majakach makabrycznych wizji i obrazów trudno odróżnić prawdę od fałszu. Znajdujący się nie opodal domu mroczny kanał coraz mocniej prowokuje, a wszystko to, czego doświadcza Dawid staje się coraz bardziej krwawe. Co w tym wszystkim jest prawdą, co tylko rojeniem i skąd tyle okrucieństwa? To Demon, obłęd, czy coś jeszcze bardziej mrocznego?

Reżyseria: Ivan Kavanagh
Scenariusz: Ivan Kavanagh
Obsada: Rupert Evans, Antonia Campbell-Hughes, Steve Oram, Hanna Hoekstra Gatunek: Horror
Produkcja: Irlandia
Język: angielski, polskie napisy
Czas trwania: 92 minuty