STUDNIÓWK@

Komedia

Polska, Włochy

84 min.

Marta Leone, Alessandro Leone

Agnieszka Fórmanowska, Marianna Januszewicz, David Oakes, Jakub Sokołowski, Ewa Kłosowicz, Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski, Paulina Raczyło Katarzyna Chorzępa, Gabriela Oberbek,Robert Gonera, Piotr Rogucki, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Beata Tyszkiewicz, Jowita Zienkiewicz, Stefano Terrazzino

Alessandro Leone

5 stycznia 2018

Uczniowie klasy maturalnej z zapałem przygotowują się do studniówki. Większość z nich poświęca temu całą uwagę, kompletnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Agnieszka - główna bohaterka filmu, jako jedna z niewielu osób stroni jednak od takich atrakcji, co przysparza jej wielu życiowych zawirowań. Agnieszka ma jednak inne cele i nie w głowie jej zakrapiane imprezy i szkolne romanse, którymi żyją rówieśnicy.

 

STUDNIÓWK@ w zabawny sposób pozwala towarzyszyć młodym bohaterom filmu w stawianiu pierwszych samodzielnych, ale często nieporadnych kroków na drodze do dorosłości. Pokazuje świat młodzieżowych fascynacji, przyjaźni i zabawy. Film do końca utrzymuje w niepewności, czy odwieczny konflikt pokoleń spowoduje wielką katastrofę zamiast udziału w wielkiej imprezie.