WYDARZENIA

W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj został zaatakowany pod swoim domem.  Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej  nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu  podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko – jednego z solistów baletu. 

Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role.

24 marca wraz z siecią kin Helios zapraszamy na wyjątkową, pełną strachu ucztę filmową.  W ciągu jednej nocy pokażemy cztery najlepsze filmy grozy ostatnich miesięcy, a w tym dwie premiery! Premierowo pokażemy „Babę Jagę” oraz szczególnie przez nas polecany film scenarzystów „Oddziału” w reż. Johna Carpentera-  „Lokatorzy”.  Dodatkowo w repertuarze zajdą się „Zło we mnie” i „Lekarstwo na życie”-wizjonerski thriller psychologiczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy ”The Ring”.  Bilety na maraton można kupić we wszystkich kinach Helios. Zapraszamy!

W czwartek 4 stycznia 2018 roku w Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu "Studniówk@".

13 stycznia, żeby powitać nowy 2017 rok z dużą dawką emocji kina Helios zaprezentowały wyjątkową, pełną strachu ucztę filmową. W ciągu jednej nocy pokażemy cztery zupełnie różne oblicza grozy w filmach, których jedynym celem jest śmiertelnie nas wystraszyć. Na początek premierowy pokaz długo wyczekiwanego horroru "Dark House". Dalej nagradzana "Aplikacja" i potem, żeby dodać smaku "Sawney: Flesh of Man". Na koniec coś na co czekamy najbardziej - premierowy pokaz gwiazdorsko obsadzonego filmu "Autopsja Jane Doe". Jesteśmy przekonani, że taka dawka obezwładniającego strachu, jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Szczęśliwego nowego roku!

W cyklu Maratonów Filmowych selekcjonujemy perełki dla fanów danego gatunku. Dobrane tematycznie produkcje, zapewnią miłośnikom hurtowego oglądania filmów fantastycznie spędzony wieczór. Podczas Maratonów zawsze mamy dla Was specjalne ceny i promocje barowe.

Do zobaczenia w kinie, nocne marki.

28 i 31 października - dwie noce i aż OSIEM PREMIEROWYCH FILMÓW podzielonych na dwa niezwykłe zestawy, przygotowaliśmy z okazji HALLOWEEN 2016 dla naszych Maratończyków w 41 kinach Helios! W obu terminach Maratończycy mogą wybierać spośród aż ośmiu horrorów, które sprowadziliśmy specjalnie z tej okazji.

Podczas halloweenowego maratonu w sieci kin Helios zaprezentowane zostaną między innymi: 
Bed of the Dead oraz Let Her Out. 
Będą to ich pierwsze projekcje zaraz po Toronto After Dark Festival, który miał miejsce w dniach 16-17.10.2016

W maratonie horrorów, premierowo QUEEN OF SPADES: THE DARK RITE oraz: 

"Kiedy gasną światła", 
"Summer camp", 
"Dark was the night". 

Ta dawka przerażającego strachu nie pozwoli Wam zasnąć jeszcze długo po powrocie do domu.

Jeśli lubisz się bać, ta propozycja jest dla Ciebie. W piątek 26 sierpnia sieć kin Cinema 3D zaprasza na Maraton Grozy. 

W repertuarze: 

"Blackburn", 
"The Houses of Halloween", 
"Dead Inside". 

Początek o godz. 22:00!

9 czerwca w olsztyńskim kinie Helios zakończyło się 41. Forum wokół Kina. W najważniejszym wydarzeniu branży kiniarskiej wzięli udział przedstawiciele kin z całego kraju, menadżerowie, operatorzy, osoby odpowiedzialne za programowanie repertuaru, a także dystrybutorzy filmowi oraz osoby z branży kinotechnicznej.

Nowości filmowe na najbliższe miesiące przedstawiły Against Gravity, Walt Disney Company Polska, Imperial-Cinepix, Monolith Films czy KinoŚwiat.
Podczas prezentacji tytułów filmowych, uczestnicy forum spotkali się z wybitnymi polskimi twórcami filmowymi m.in.: Bartłomiejem Topą, Małgorzatą Foremniak oraz Czesławem Mozilem. Swój najnowszy obraz "Pokot" zaprezentowała sama reżyser, Agnieszka Holland, a Andrzej Seweryn opowiedział o powstawaniu filmu "Ostatnia rodzina".
Uczestnicy minionego forum zobaczyli aż osiem tytułów, w tym film fantasy "Warcraft. Początek", animację "Gdzie jest Dory", komedie: "Boska Florence", "Jak urządzić orgię w małym mieście", "Facet na miarę", "Jak Bóg da", thriller"Iluzja 2" a także dramat ""Creative Control".
41. Forum wokół Kina, odbyło się w dniach 7-9 czerwca br. w kinie Helios w Olsztynie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Kina Polskie" oraz Helios S.A.

29 kwietnia sieć Multikino organizowała wyjątkową, pełną strachu ucztę filmową. W ciągu jednej nocy pokazano trzy zupełnie różne oblicza grozy w filmach, których jedynym celem jest śmiertelnie nas wystraszyć.

Ostatnia edycja znakomitego Netia Off Camera to nie tylko ponad 100 filmów pokazanych w krakowskich kinach studyjnych i na Placu Szczepańskim oraz w Pawilonie Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Z dumą informujemy, że pośród z nich znalazł się także Bone Tomahawk! to także nie tylko kilkuset gości, koncerty, warsztaty branżowe i mnóstwo – mniej lub bardziej oficjalnych, ale zawsze inspirujących – rozmów, a wszystko w myśl zasady: "Poczuj to na własnej skórze"! To przede wszystkim szansa na oswajanie kina nie jako obrazu, ale świat wyobraźni, myśli i odczuć, wszystkich tych, którzy potrafią się dzielić tym, jak czują rzeczywistość. Tym mocniej cieszy i tym więcej satysfakcji sprawia obecność filmu Bone Tomahawk na jednym z najlepszych filmowych festiwali w tej części Europy.

W cyklu Maratonów Filmowych selekcjonujemy perełki dla fanów danego gatunku. Dobrane tematycznie produkcje, zapewnią miłośnikom hurtowego oglądania filmów fantastycznie spędzony wieczór.

15 kwietnia kina Helios zaprezętowały wyjątkową, pełną strachu ucztę filmową. W ciągu jednej nocy pokażemy cztery zupełnie różne oblicza grozy w filmach, których jedynym celem jest śmiertelnie nas wystraszyć. Na początek premierowy pokaz długo wyczekiwanego horroru "Po tamtej stronie drzwi". Dalej nagradzany na wielu festiwalach "Widzę, Widzę" i potem świetny "The Canal". Na koniec coś na co czekamy najbardziej - przedpremierowy pokaz gwiazdorsko obsadzonego filmu "Cmentarzysko ludożerców". Jesteśmy przekonani, że taka dawka obezwładniającego strachu, jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

26 lutego zapraszamy na noc pełną grozy z czterema przerażającymi horrorami. Na początek pokażemy bardzo dobry "THE BOY", a potem jeszcze jedyne w Polsce, przedpremierowe pokazy filmów: "The Hallow", "Worry Dolls" i "Blackburn"! Jesteśmy przekonani, że taka dawka porażającej grozy i obezwładniającego strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Do każdego biletu w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea) sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon jest ważny tylko w czasie maratonu. Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.

Maraton filmowy odbył sie 30 - 31 października 2015

Tylko nasz zestaw sprzedał rekordową liczbę 24.408 biletów.